0 (546) 773 55 26
info@reklameta.com

 

Fenomenler ve Influencer Marketing

 

Standart sosyal medya reklamlarının yanı sıra, 2015 yılı itibari ile tercih edilmeye başlayan Influencer Marketing, sosyal medyada da aktif rol oynuyor. Influencer Marketing; Youtube, Facebook, Twitter, Periscope, Instagram gibi sosyal medya kanallarında yüksek takipçi sayılarına sahip kişilerin içerik yoluyla bir ürün ya da marka hakkında deneyimlerini takipçilerine aktarmasıdır. Bu yöntem, fenomenlerin kitleleri yönlendirme gücünden yararlanması nedeni ile sosyal medya reklamcılığında en etkili pazarlama yöntemi olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Sosyal medyada yer alan ve fenomen olarak adlandırılan isimler, kitleleri yönlendirebilme güçleri sayesinde birçok markaya, ürüne ya da projeye reklam hizmeti sunabiliyor. Reklameta olarak, sosyal medyada etkili reklam seçenekleri arayan müşterilerimizi, kitlelere yön verebilen bu fenomen isimler ile buluşturuyoruz.

 

 

 

Sosyal medya reklamlarında Instagram fenomenlerini tercih etmeniz için 4 neden:

 

Milyonlara hitap eden fenomen isimler ile reklamınızın yapılmasını tercih etmeniz için 4 nedeni burada bulabilirsiniz.

 

   1- Reklam yüzüne sahip olursunuz. Standart sosyal medya reklamlarından farklı olarak, hazırlanan içerikte rol alacak fenomen isim artık sizin reklam yüzünüz olur. Projenize, markanıza ya da ürününüze ait tüm alanlarda bu içeriği sunabilir ve ömür boyu kar elde etmeye devam edebilirsiniz.

 

   2- Böylesine etkili bir reklam çalışmasına uygun fiyatlara sahip olursunuz. Milyonlara hitap etme hedefli diğer birçok reklam çalışması 3-4 kat fazla bütçe gerektirir. Fenomenlerin rol aldığı ve görsel içerikler ile sundukları reklamlar daha uygun maliyetlere sizleri milyonlarla buluşturur.

 

   3- Göze batmayan reklamlar ile kullanıcıların sempatisini kazanırsınız. Sevilen bir yüzün tıpkı sıradan paylaşımları gibi sunacağı reklam içeriği göze batmaz, insanları sıkmaz ve markanızın sempati kazanmasını sağlar.

 

   4- Kitleleri direkt yönlendirebilir ve sonuçları takip edebilirsiniz. Bir televizyon ya da billboard reklamında dönüşleri ortalama olarak hesaplayabilirken, bu reklam türünde direkt istatistikleri görebilir ve bu istatistiklere göre sağlıklı stratejiler geliştirebilirsiniz. Ek olarak kitleleri direkt bir eylemi gerçekleştirmeye kolaylıkla yönlendirebilirsiniz.

 

 

 

Peki Reklameta Ne Yapıyor?

 

Fenomenler, reklamcılığın yeni dünyasında büyük bir yer tutmakta. Birçok markanın yeni reklam tercihi haline gelen fenomenler, Reklameta sosyal medya ajansı ile sizlere en etkili reklamları sunuyor. 

   1- Hedefinize yönelik izlenecek yolu belirleriz.

Belirlediğiniz hedefinize yönelik izlenecek en doğru yol haritasını hazırlıyoruz. Tüm planlamaları, atılacak adımların hatasız olması için en başta yapıyoruz.

 

   2- Doğru fenomeni belirleriz.

Sosyal medya fenomenleri arasında markanıza, ürününüze ya da projenize en uygun fenomeni belirler ve detayları sizlerle paylaşırız.

 

   3- Atılacak adımları planlar, sizlere en uygun stratejiyi belirleriz.

Sizlere en uygun strateji yönünde atılacak tüm adımları belirliyoruz. Adım adım planladığımız çalışmayı sizlere de sunuyoruz.

 

   4- Reklam içeriğini oluştururuz.

Sizlerin özel talepleri ışığında en etkili reklam içeriğini oluşturuyoruz. Reklamın her parçasını yayına hazır hale getiriyor ve son olarak sizlerin onayına sunuyoruz. Değişimini talep ettiğiniz takdirde siz beğenene kadar gerekli değişimleri sağlıyoruz. 

 

Hemen bizlerle iletişime geçin ve Instagram fenomenlerinin gerçek gücünü hissedin!

 

 

instagram iletisim

 

Bize Ulaşın